Start

Wycieczka do Kołobrzegu

Kolobrzeg 16Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami odbyli ciekawą wycieczkę do Kołobrzegu. W programie było między innymi:

Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu to wspaniała i nowa atrakcja dla całej rodziny. Tylko tutaj można spotkać najlepiej odwzorowane, woskowe figury ludzi, którzy zapisali się w kinowej, politycznej i sportowej historii ludzkości. Do tego bajkowe i piękne prezentacje dla dzieci. Tutaj można zrobić ciekawe i zabawne zdjęcia wśród znanych postaci w cudownym magicznym miejscu


Miasto Myszy to wyjątkowe miejsce w Kołobrzegu, które odczarowuje te małe gryzonie, przedstawiając je jako domowych pupili, zwierzątka inteligentne, niezwykle zwinne i takie, w których można się po prostu zakochać i obserwować godzinami. Niezwykła wystawa ponad 500 żywych myszek!
Uczestnicy zobaczyli najróżniejsze myszy: białe, łaciate, brązowe, rasowe, z zakręconymi włosami, ASTREX – „mysie owieczki”, berberyjskie, bezwłose czy najmniejsze na świecie myszy pigmejskie.
Wchodząc do mysiej nory było można odkryć fascynujący świat myszy przedstawiony w baśniowej scenerii.
Jak ciekawe świata dzieci odkrywaliśmy zaskakujące fakty z życia tych małych zwierzątek.
Dowiedzieliśmy się m. in., jak się rozmnażają, co uwielbiają jadać i jakie mają zwyczaje.

Spacer przy Latarni Morskiej , po plaży, wizyta w porcie:
Latarnia morska - zbudowana w 1770 roku, znajduje się przy wejściu do portu, na ujściu Parsęty do Bałtyku. Ma wysokość 26m i jest udostępniona do zwiedzania. Z góry można podziwiać piękny widok na morze i kołobrzeski port wojenny i handlowy oraz panoramę miasta. Ceglaną wieżę wzniesiono w 1945 r. na platformie dawnego fortu Ujście. To jeden z elementów XVIII-wiecznych fortyfikacji, dzięki którym pruski garnizon przez trzy miesiące opierał się oblegającym miasto oddziałom napoleońskim. Z tarasu widokowego na szczycie latarni morskiej widać inny zachowany fragment umocnień – Redutę Morast. W 2011 r. powstała tu nowoczesna Marina Solna.
Wizyta w Kołobrzegu przyniosła wiele pozytywnych wrażeń i na długo pozostanie w pamięci.

Kolobrzeg 01.jpgKolobrzeg 02.jpgKolobrzeg 03.jpgKolobrzeg 04.jpgKolobrzeg 05.jpgKolobrzeg 06.jpgKolobrzeg 07.jpgKolobrzeg 08.jpgKolobrzeg 09.jpgKolobrzeg 10.jpgKolobrzeg 11.jpgKolobrzeg 12.jpgKolobrzeg 13.jpgKolobrzeg 14.jpgKolobrzeg 15.jpgKolobrzeg 16.jpgKolobrzeg 17.jpgKolobrzeg 18.jpgKolobrzeg 19.jpgKolobrzeg 20.jpg